ПОД ТЕПЕТО има нов епизод!

Гледай сега!
Под небето

„Синдикат” закри четвърта учебна година със 153-ма ученика

 600 млади хора минаха през Модерната академия за изкуства

153-ма ученика завършиха учебната 2014-2015 година на Модерна академия на изкуствата „Синдикат”. Това е четвъртата година на Академията (www.academy.bg). Първите три учебни години завършиха общо 447 ученика. Така общият брой на завършилите към днешна дата е 600 души.

През изминалата учебна година учениците от 8-ми до 12-ти клас се изучаваха безплатно в 8 програми – „Литература на ХХ век”, „Идеи на ХХ век”, „Модерна музика”, „Модерни методи на мислене”, „Екранни изкуства”,  „Визуални изкуства на ХХ век”, „Графичен дизайн”, „Творческо писане”.  Програмите са специално разработени за проекта като теми и методика и надграждат училищните програми.

Бяха проведени редица практически занимания – тренинги, workshop-ове, разработване и представяне на проекти:

    Графичен дизайн – създаване на рекламен плакат; създаване на корпоративна идентичност на въображаема фирма – проектиране на лого, име и знак; дизайн на опаковка – изпълнение на етикет за вино и опаковка за бутилката; създаване на авторско портфолио.

    „Модерна музика” – workshop по създаване на плейлисти за „Хелоуи” и Коледа/Нова Година.

    „Визуални изкуства на ХХ век” – разработване и представяне на курсови работи за избран световен художник – Винсент ван Гог, Василий Кандински, Марсел Дюшан и др.; Посещения-лекции на музейни експозиция в Пловдив.

    „Екранни изкуства” – разработване и представяне на проект "Костюмът в киното". Написване на сценарий, снимане, монтиране и представяне на филма „Енигма” (https://www.youtube.com/watch?v=X-1XNQXF5J0).

    В програмата „Модерни методи на мислене”, втори модул, учениците имаха за задача да открият запустели места в града и да разработят проекти за това какъв нов живот може да им бъде даден.

    В "Идеи на ХХ век" дискусионните занятия бяха свързани с темите „Евтаназия”, „Смъртно наказание”, „Какво е допутимо да се прави с ембрионите”. Изпитът бе върху разпознаване на текст – автор, епоха, семантично ядро на употребените философски понятия.  

    В програмата „Творческо писане” се разработваха есета, част от които на тема „Утрото на палача”, „Успех или неуспех е да си българин”, три тъжни и три смешни начала на разкази. В „Литература на ХХ век” – срещи със съвременни автори.

    Публичните лекции бяха с Милена Фучеджиева – за новия й роман, с Ласка Ненова – „Физическата активност и мисленето” и Явор Дачков

Проектът се провежда със съфинансиране от Община Пловдив

Под Тепето

Екип на Под Тепето - Наистина Пловдив

Вашият коментар

Back to top button
Изпрати новина